Welcome Guest ( Log In | Register )


7 Pages V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Site Population, estimated ?
When will there be 10000 members on YourForum ?
You cannot see the results of the poll until you have voted. Please login and cast your vote to see the results of this poll.
Total Votes: 7
Guests cannot vote 
NickTheGreek
post 3 Mar 2007, 08:09 PM
Post #31


Administrator
Group Icon

Group: Admin
Posts: 111561
Joined: 3-June 05
From: Athens, Greece
Member No.: 1
Zodiac Sign: I'm a leo!
Gender: I'm a m!



anyway ... on early March this forum had about 900 members, so 4000 this year means we are doing something right. I am really curious to see if things go well, what the future has in stock for us.


--------------------

c:\ When the going gets tough, the tough get going ...
Go to the top of the page
 
Bookmark this: Post to Del.icio.usPost to DiggPost to FacebookPost to GooglePost to SlashdotPost to StumbleUponPost to TechnoratiPost to YahooMyWeb
+Quote Post
XRUSA
post 3 Mar 2007, 08:20 PM
Post #32


YourForum Astrologer
Group Icon

Group: Platinum Members
Posts: 12781
Joined: 16-February 06
Member No.: 1148
Zodiac Sign: I'm a aries!
Gender: I'm a f!



Κατα την γνωμη μου πάντως πιστευω οτι το συγκεκριμένο forum πάει καλα γιατι τα μέλη του είναι επικοινωνιακά, ζεστα και αληθινα συνεπώς δελεάζουν τον κόσμο να επικοινωνήσει μαζί τους.. και φυσικα ο admin μας με τους κανονες και τις αρχες του επιβάλλει την τάξη και κραταει τις ισορροπίες με αποτελεσμα η εικονα που βγαίνει προς τα εξω δείχνει ένα σοβαρό και πολύ διασκεδαστικό ταυτόχρονα forum!!!
Το μυστικο της επιτυχίας ειναι ο σωστός χειρισμός και τα κατάλληλα ατομα στα καταλληλο πόστα!! default.wink.gif
όσον αφορα το μέλλον έχει να προσφέρει πολλα ακόμα στο site.. τρελες επιτυχίες είναι κατι σαν τα παλια λαικα τραγουδια που μένουν αναλοίωτα στον χρόνο και όλες οι γενιές λιγο πολυ τα ακούνε!! default.wink.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manos
post 3 Mar 2007, 08:33 PM
Post #33


YourForum Designer
Group Icon

Group: Elite Members
Posts: 2181
Joined: 30-June 05
From: Athens, Greece.
Member No.: 95
Zodiac Sign: I'm a leo!
Gender: I'm a m!



Το να προσελκύσεις μέλη τελικά είναι επίπονη διαδικασία. Το δικό μου forum το έστησα πέρνοντας θετικά και απορρίπτοντας αρνητικά στοιχεία από όλα τα forum που συμμετέχω. Έχω ακόμα πολλές ιδέες που μπορώ να εφαρμόσω αλλά για την ώρα με τόσα λίγα μέλη και με την μεγαλύτερη συμμετοχή σε μέρη του forum εκτός της κεντρικής ιδέας (be rock mate), κρατάω τις ιδέες μου στο συρτάρι. Μετά τις πρώτες μέρες που γράφτηκαν φίλοι και γνωστοί έχω περίπου 1 ή 2 εγγραφές την ημέρα και από τα 44 μέλη έχω 4 που δεν έχουν κάνει validate και 2 που είναι spammers... Σήμερα έκανα ένα account στο Myspace (http://www.myspace.com/berockgr)και προσθέτω όσο κόσμο βρω... Γενικά μέχρι στιγμής τα περισσότερα μέλη μου επισκέπτονται καθημερινά το forum και δίνουν πιστά το παρόν τους.
Ετοιμάζω και μία κίνηση όπου υπάρχει περίπτωση το forum να διαφημιστεί σε κάποια συναυλία... Αν γίνει ελπίζω να ανέβει ο ρυθμός εγγραφών...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
NickTheGreek
post 3 Mar 2007, 08:37 PM
Post #34


Administrator
Group Icon

Group: Admin
Posts: 111561
Joined: 3-June 05
From: Athens, Greece
Member No.: 1
Zodiac Sign: I'm a leo!
Gender: I'm a m!



your forum has an advantage against this one : it is aimed towards a target. My experience aught me that when forums are really oranised and specialyl oriented ( not just chit chat ) they eventually get members of same ideas and taste, and they flourish.

The hard thing is to build a general forum and still get people. This is the risk i took a long time ago...

Anyway, in time berock.gr could be of size none of us can estimate right now. Because music is music.


--------------------

c:\ When the going gets tough, the tough get going ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
XRUSA
post 3 Mar 2007, 08:42 PM
Post #35


YourForum Astrologer
Group Icon

Group: Platinum Members
Posts: 12781
Joined: 16-February 06
Member No.: 1148
Zodiac Sign: I'm a aries!
Gender: I'm a f!



Μη ξεχνας Μάνο οτι είσαι ακομα στην αρχη συνεπώς όλη η σαρα και η μάρα (περα απο τους σωστους) θα κάνει την εμφάνισή της!!!
Εσυ το μόνο που μπορεις να κάνεις είναι υπομονη και θα δεις οτι θα εχεις την επιτυχία που αξίζει το site σου..! smile.gif
οσο για τις ιδέες σου καλο θα ηταν σιγα-σιγα να αρχίζουν να υλοποιούνται κι αυτο γιατι το site σου δεν πρέπει στην πλειοψηφία να ειναι με μουσικα θεματα βέβαια και απο τον τίτλο μονο ο άλλος μπαινει στο κλιμα και καταλαβαινει με το τι έχει να κανει και αναλογα πράττει!! default.biggrin.gif
πάντως θέλει κότσια και εσυ τα εχεις γι αυτό μην κολώνεις πουθενα.. εξάλλου έχει και πολυ καλο back up.. συνεπώς η αγωνία είναι περιττή!! default.wink.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manos
post 3 Mar 2007, 09:09 PM
Post #36


YourForum Designer
Group Icon

Group: Elite Members
Posts: 2181
Joined: 30-June 05
From: Athens, Greece.
Member No.: 95
Zodiac Sign: I'm a leo!
Gender: I'm a m!



Το μεγάλο μου δίλλημα είναι οτι δεν το έχω διαφημίσει σε ένα άλλο forum το οποίο θα μου φέρει πολλά members αλλά ταυτόχρονα πολλά αργόσχολα web-τσογλάνια τα οποία θα μου δημιουργήσουν προβλήματα. Ακίμα το σκέφτομαι αν πρέπει να κάνω αυτή την κίνηση...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
XRUSA
post 3 Mar 2007, 09:24 PM
Post #37


YourForum Astrologer
Group Icon

Group: Platinum Members
Posts: 12781
Joined: 16-February 06
Member No.: 1148
Zodiac Sign: I'm a aries!
Gender: I'm a f!



Δεν εχεις να χασεις τίποτα.. μεχρι να εδραιωθεις ειναι λογικο να διαφημιστεις παντού.. τωρα για την ποιοτητα των μελών θα κάνεις ενα γερο ξεκαθαρισμα.. ετσι κι αλλιως τα "τσογλάνια" οπως λες δεν τα γλιτώνεις ειτε ετσι ειτε αλλιώς!!


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manos
post 4 Mar 2007, 01:34 PM
Post #38


YourForum Designer
Group Icon

Group: Elite Members
Posts: 2181
Joined: 30-June 05
From: Athens, Greece.
Member No.: 95
Zodiac Sign: I'm a leo!
Gender: I'm a m!



Νίκο όταν πρωτοξεκίνησες το forum έκανες validate τα μέλη μέσω acp; Έχω στο forum μου 5 μέλη not validated και ξέρω οτι και το hotmail βάζει τα validation mails στο junk folder... Δεν θέλω να κάνω validation μόνος μου, αλλά τώρα στην αρχή είναι κρίμα να "μπλοκάρονται" κάποια μέλη...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
NickTheGreek
post 4 Mar 2007, 11:34 PM
Post #39


Administrator
Group Icon

Group: Admin
Posts: 111561
Joined: 3-June 05
From: Athens, Greece
Member No.: 1
Zodiac Sign: I'm a leo!
Gender: I'm a m!



το έκανα για 20 περίπου μέρες. Μετά εγκατέστησα ένα MOD και ξανάστελνα validation mails. Αυτό πια είναι standard από 2.1.x

Μετά από κάποια στιγμή σταμάτησα να ασχολούμαι.

Μου έχει τύχει περίπτωση μέλους που έκανε register Οκτώβριο 2005 και validation Ιανουάριο 2007 !


--------------------

c:\ When the going gets tough, the tough get going ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jack The Ripper
post 5 Mar 2007, 12:02 AM
Post #40


Global Moderator
Group Icon

Group: Platinum Members
Posts: 3420
Joined: 14-April 06
From: Athens,Greece
Member No.: 1600
Zodiac Sign: I'm a scorpio!
Gender: I'm a m!



χαχαχα... Πεστου αργα μας θυμηθηκες... default.tongue.gif


--------------------



Chaos, Panic, Disorder

I see my work here is done
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manos
post 22 Mar 2007, 03:53 PM
Post #41


YourForum Designer
Group Icon

Group: Elite Members
Posts: 2181
Joined: 30-June 05
From: Athens, Greece.
Member No.: 95
Zodiac Sign: I'm a leo!
Gender: I'm a m!



Σήμερα στο forum μου έσπασα το φράγμα των 100 μελών... Όμορφα! 25 από αυτούς έχουν e-mail ru, ifno κτλ.. Γράφονται, κάνουν validate, πάνε στο advertise your site αλλά δεν postάρουν ποτέ... Να τους διαγράψω δεν θέλω... Αλλά μου την δίνει αυτό!!!


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jack The Ripper
post 22 Mar 2007, 03:56 PM
Post #42


Global Moderator
Group Icon

Group: Platinum Members
Posts: 3420
Joined: 14-April 06
From: Athens,Greece
Member No.: 1600
Zodiac Sign: I'm a scorpio!
Gender: I'm a m!



Λογικο το βρισκω να σου την δινει απο την στιγμη που δεν κανουν ποστ... Τωρα παλι απο την αλλη ειναι λογικο για παρασειγμα εδω τα 3/4 μπαινουν μονο για το software και για τετοια το 0.5/4 δεν ποσταρουν και το αλλο 0.5 ειναι ενεργα μελη... σωστα?


--------------------



Chaos, Panic, Disorder

I see my work here is done
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nickpar
post 22 Mar 2007, 04:13 PM
Post #43


Lifetime commited
Group Icon

Group: Platinum Members
Posts: 1052
Joined: 6-June 05
Member No.: 18
Zodiac Sign: I'm a leo!
Gender: I'm a m!



i have been to sites where the member count is 5000 and yet the autonumber is 100000... this means they have pruned ( cleaned ) 95% of registrations.

But this is no success either : spammers will just come back


--------------------

Go to the top of the page
 
+Quote Post
XRUSA
post 23 Mar 2007, 08:26 PM
Post #44


YourForum Astrologer
Group Icon

Group: Platinum Members
Posts: 12781
Joined: 16-February 06
Member No.: 1148
Zodiac Sign: I'm a aries!
Gender: I'm a f!



QUOTE(manos @ 22 Mar 2007, 03:53 PM)
Σήμερα στο forum μου έσπασα το φράγμα των 100 μελών... Όμορφα! 25 από αυτούς έχουν e-mail ru, ifno κτλ.. Γράφονται, κάνουν validate, πάνε στο advertise your site αλλά δεν postάρουν ποτέ... Να τους διαγράψω δεν θέλω... Αλλά μου την δίνει αυτό!!!
*


θα αρχίσουν σιγα σιγα να ποστάρουν κι αυτοι μη ξεχνας οτι θέλουν τον χρόνο τους για να συνηθίσουν όλο αυτο το κλίμα εμενα ο Νικ με έγραψε στο forum τον Φεβρουάριο του 06 και άρχισα να ασχολουμαι τον Μάιο αφου πρώτα είχα ριξει μια ματια σε όλο το forum για να δω τι παιζει και να έχω μια γενική εικονα..!!
μην είσαι ανυπόμονος θα δεις οτι όλα θα πάνε καλά!! default.wink.gif plus.smilie3.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mak
post 27 Mar 2007, 06:47 PM
Post #45


Music Moderator
Group Icon

Group: Elite Members
Posts: 1564
Joined: 14-October 05
From: The Edge Of The Deep Green Sea
Member No.: 492
Zodiac Sign: I'm a aries!
Gender: I'm a m!



QUOTE(XRUSA @ 23 Mar 2007, 09:26 PM)
QUOTE(manos @ 22 Mar  2007, 03:53 PM)
Σήμερα στο forum μου έσπασα το φράγμα των 100 μελών... Όμορφα! 25 από αυτούς έχουν e-mail ru, ifno κτλ.. Γράφονται, κάνουν validate, πάνε στο advertise your site αλλά δεν postάρουν ποτέ... Να τους διαγράψω δεν θέλω... Αλλά μου την δίνει αυτό!!!
*


θα αρχίσουν σιγα σιγα να ποστάρουν κι αυτοι.............
*



Όχι Χρύσα....να του λείπουν τέτοιοι posters! default.biggrin.gif

Μάνο αν κατάλαβα καλά, αυτοί οι 25 που λες είναι οι γνωστοί/άγνωστοι φαρμακοποιοί, ασφαλιστές....κτλ
Δεν ποστάρουν γιατί είναι ακόμα "σφιχτά" τα πράγματα στο site σου.
Λίγα μέλοι....λίγα post προς το παρόν και το κυριότερο....δεν έχει κάνει κανένας την αρχή....όλοι μπαίνουν αλλά κολλάνε....
Κάτσε να γίνει η αρχή και μετά.....τσίτα στα βαρβιτουρικά και στα βιάγκρα θα είσαι!! default.biggrin.gif default.tongue.gif

Και κάτι τελευταίο, έτσι για να κρατάμε και τους τύπους λιγάκι: We are all plus.offtopic.gif

Οπότε μπορούμε να συνεχίσουμε τώρα....


--------------------


Don't walk behind me, I may not lead.
Don't walk in front of me, I may not follow.
Just walk beside me and be my friend.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

7 Pages V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 18th April 2024 - 02:34 PM
Skin and Graphics by Dan Ellis and Anubis. Hosting by Forums & More © 2005-2011.
InvisionGames - Your #1 Arcade Games Repository | AllSigs - Signatures for all | Rock Band + Guitar Hero = RockHero ! | The Remoters - Remote Assistance | FileMiners - You ask, We find